Jak vybrat airsoftovou záložní zbraň

Airsoftová hra je adrenalinovým mixem taktiky, rychlosti a preciznosti. Ačkoliv si každý airsofťák oblíbí svou primární zbraň, neměl by opomíjet důležitost správně vybrané sekundárky. Zde je několik klíčových důvodů, proč bys měl mít v arzenálu kvalitní záložní zbraň:


Během boje může dojít k závadě primární zbraně

(Téměř) každý z nás se již někdy setkal s nepříjemností závady na primární zbrani. Vybije se baterka, zasekne se mech nebo dojdou náboje. Bez správně vybrané airsoftové sekundárky se můžeš rychle stát bezbranným cílem.

V primární zbrani došly náboje

V klíčovém okamžiku může být rychlejší tasení záložní pistole než přebití zásobníku. Zvláště, když nemáš žádné další náhradní zásobníky. Pohodlný popruh a kvalitní pouzdro jsou zde klíčové.

Primární zbraň byla vyřazena

Pravidla mnoha her umožňují vyřazení primární zbraně, ať už přímým zásahem nebo jinými herními mechanismy. Mít kvalitní airsoftovou sekundárku může rozhodnout o tvém přežití.

Boj na krátké vzdálenosti (například CQB)

Při boji na krátké vzdálenosti může výkonná primární zbraň být nepraktická či dokonce nebezpečná. 

Je to tacticool

Sekundárka není pouze praktickým doplňkem, ale i estetickým prvkem tvojí výstroje. Pro MilSim a reálné jednotky je nezbytou součástí výbavy.

Pro rekreační střelbu

Záložní zbraně jsou ideální i pro zábavnou střelbu mimo hřiště. Bezpečné a vhodné pro terčovou praxi.

Jsi odstřelovač a nebo máš DMR

Odstřelovači s dlouhými a přesnými zbraněmi potřebují efektivní záložku pro blízký boj. Automatická airsoftová pistole či kompaktní samopal jsou v tomto případě nepostradatelné.


Typy nejčastějších sekundárních zbraní

Manuální airsoft pistole

Airsoftové Elektrické pistole (AEP)

Plynové airsoft pistole


Manuální airsoft pistole

Pro začátečníky s nižší investicí. Nízká cena, malá hmotnost a spolehlivost. Skvělé také pro terčovou střelbu.


Airsoftové elektrické pistole (AEP)

Poháněné akumulátorem. Nízký výkon bez možného upgradu, ale některé modely s nabíjecím akumulátorem jsou praktické pro hru.


Plynové airsoft pistole

Kvalitní repliky ostrých pistolí s blowbackem a reálnou rozborkou. Vyžadují údržbu a mohou být plně automatické.

Abys to měl komplet, tady si můžeš přečíst článek: Průvodce výběrem airsoftových plynůVýběr správné airsoftové sekundárky není jen o praktičnosti, ale i o stylu. Bezpečné a spolehlivé záložní zbraně jsou klíčem k úspěchu na airsoftovém bojišti. Vyber si svou s rozvahou a buď tak připraven na každou situaci.

Powered by Froala Editor