Jak vybrat správnou helmu na airsoft


Airsoft je populární sport, který simuluje vojenské operace a taktické situace pomocí airsoftových zbraní. Bezpečnost je v tomto sportu zásadní, a proto je důležité mít správné vybavení, včetně helmy. Helma chrání hlavu před možnými zraněními a zvyšuje celkovou bezpečnost hráčů. V tomto článku si přiblížíme různé druhy airsoftových helem a jejich funkčnost, abys mohl/a vybrat tu nejlepší pro své potřeby.Druhy airsoftových helem

Existuje několik různých typů airsoftové helmy, každá s jiným designem a účelem. Zde jsou ty nejběžnější typy:


1. MICH helma

MICH (Modular Integrated Communications Helmet) je moderní typ airsoftové a vojenské helmy, který vznikl ve snaze zlepšit ochranu a funkcionalitu pro vojenské jednotky. Byl vyvinut v reakci na nedostatky starších typů helm, jako je PASGT, a měl poskytnout lepší možnosti přizpůsobení a integrace komunikačních systémů.2. FAST helma

FAST (Future Assault Shell Technology) helmy jsou designovány pro maximální pohodlí a lehkost. Jsou často vybaveny různými typy montážních bodů pro připevnění doplňkových prvků, jako jsou kamerové systémy, světla nebo komunikační zařízení.3. Pasgt helma

Personal Armor System for Ground Troops (PASGT) helma byla původně vyvinuta pro vojáky a stále se používá. Poskytuje dobrý ochranný kryt pro hlavu, zejména v oblasti spánku a čela. Je většinou vybavena páskovým systémem pro lepší přizpůsobení velikosti.


4. Special Force Recon

Taktické helmy používané specializovanými jednotkami jako Special Forces Recon (Reconnaissance) často představují vrchol technologie a designu v oblasti osobní ochrany a taktického vybavení. Tyto helmy jsou navrženy s ohledem na potřeby elitních jednotekFunkčnost airsoftových helem

Kromě estetických a taktických aspektů mají airsoftové helmy několik důležitých funkcí:


1. Ochrana

Hlavním účelem helmy je chránit hlavu před možnými zraněními. Dobře vyrobená helma dokáže absorbovat nárazy a minimalizovat riziko úrazu.


2. Pohodlí

Důležité je, aby helma byla pohodlná a dobře seděla na hlavě. Vnitřní polstrování a nastavitelné popruhy jsou klíčové pro dosažení pohodlného a stabilního nošení.


3. Možnosti přizpůsobení

Moderní airsoftové helmy mají často možnosti přidání různých příslušenství a doplňků, jako jsou montážní body pro kamery, světla, noktovizory a další vybavení.


4. Ventilace

Správná ventilace je důležitá pro pohodlí hráče během dlouhých her. Helmy mají často ventilační otvory, které umožňují proudění vzduchu a snižují pocení.


Závěr

Vybrat správnou helmu pro airsoft je důležité pro zajištění bezpečnosti a pohodlí během hry. Je nutné zvážit typ helmy, který vyhovuje tvým potřebám a hernímu stylu. Důkladná úvaha o ochraně, pohodlí a možnostech přizpůsobení ti pomůže najít tu nejlepší helmu pro tvé airsoftové dobrodružství. Pamatuj vždy na důležitost bezpečnosti a zábavy při hraní airsoftu.Vyber si helmu z naší kompletní nabíkdy.


Doplňky na helmu - raily, polštářky, montáže...? TADY TO JE!


TIP REDAKCE: PTS MTEK Flux helma - Písková

Powered by Froala Editor

Sleduj náš Instagram