Novinka od Tokyo Marui - AKX GBB

Tokyo Marui AKX Gas Blowback Rifle je variací prvního modelu plynové pušky AK, ve verzi AKM. Základní model AKM byl modernizován a upraven podle původního návrhu společnosti Tokyo Marui. Konstrukce usnadňuje konfiguraci pušky GBB podle potřeb airsoftového hráče, například možnost doplnění příslušenství AKX.


AKX je vybavena 7" hliníkovou rukojetí M-Lok a díky tomu má štíhlý a kompaktní profil. Ačkoli je lehká, je dokonale tuhá. Hráči si mohou přidat 3 typy slotů pro lištu podle svých požadavků, které jsou volitelnými součástmi. Tříportová úsťová brzda je rovněž vyrobena z hliníku a je exkluzivní pro AK. Je také možné namontovat tlumič Knights Type Pro a stopovací jednotku.


Přestože přední muška byla navržena tak, aby byla integrována do plynového bloku, stále si zachovává vzhled AKM.


Pokud jde o závěr, je vyroben z tlakového zinkového odlitku, přičemž horní lišta je připevněna ke krytu závěru. Vzhledem k tomu, že kryt závěru s lištou má vůli způsobenou zpětným rázem / efektem blowback, je obtížné udržet přesnou střelbu s namontovanou optikou. Čemu konstruktéři společnosti Tokyo Marui zabránili, je mechanismus středového kroužku zámku, který se nachází v zadní části pouzdra závěru. Jakmile je kryt lišty po provedení údržby nasazen zpět, otočením pojistného kroužku se lišta automaticky vycentruje. S montáží na lištu je snazší upevnit příslušenství, jako je optika a další zaměřovací a osvětlovací zařízení. U zadní záložní mušky je navíc pohyblivá, takže může být při montáži optiky mimo dosah.


Volič střelby má velký volič pro snazší ovládání při přepínání mezi režimy střelby i při návratu zpět na pojistku.  Záchyt zásobníku je obousměrný, což usnadňuje manipulaci, takže jej lze ovládat při držení pistolové rukojeti, která je jejich vlastní konstrukce a je podobná rukojeti M4. Štíhlá pažba je vyrobena ze zesíleného plastu, takže je pevná a lehká. Pro složení pažby se zvedá a lehce se otáčí pomocí úchytu na popruh umístěného v oblasti závěsu sklopné pažby.


Vyrobili také nový plynový zásobník AK v bakelitovém stylu a je vyroben z tlakově litého hliníku. AKX může používat také plynové zásobníky Tokyo Marui AKM.


Vnitřně je stejný jako motor AKM. Závěr, který je ovládán pístem o průměru 9 mm, vytváří silný zpětný ráz. 


A už se můžeme těšit na model SAIGA-12 :-)Powered by Froala Editor

Sleduj náš Instagram